فالوور بخریم یا نه ؟

به نظر شما خرید فالوور خوبه یا بد ؟

فالوور بخریم یا نه؟

گسترش شبکه های اجتماعی و هجوم افراد برای دیده شدن، باعث سرازیر شدن کسب و کار ها و تبلیغات به این شبکه ها گردیده است؛ به طوری که گفته می شود امروز، هیچ کسب و کاری نمی تواند بدون بازاریابی و تبلیغات اینترنتی رشد کند و به موفقیت دست یابد؛ از این رو، تقریبا تمامی صاحبان مشاغل، بر روی تبلیغات اینترنتی تمرکز می کنند که بخش زیادی از آن در شبکه های مجازی صورت می گیرد. روزانه حجم عظیمی از دیتا و اطلاعات درباره ی موضوعات مختلف بر روی شبکه های اجتماعی به اشتراک گذارده می شود و بسیاری از این اطلاعات مورد علاقه ی شما و بسیاری دیگر نیستند. برای اینکه بتوانید حساب خود را طوری مدیریت کنید که تنها موضوعات مورد علاقه ی خود را ببینید، باید حساب کاربری مورد علاقه خود را دنبال و یا به اصطلاح فالو نمایید.

اگر شما به شبکه های مجازی علاقه دارید و یا حداقل در یکی از آن ها حساب کاربری ساخته اید، حتما معنای واژه ی فالوور را می دانید. فالوور (Follower) یک کلمه ی انگلیسی و به معنای دنبال کننده است. تعداد فالوورهای هر پیج نشانگر تعداد افرادی است که تمایل به پیگیری پست های حساب کاربری شما دارند. به این معنا که هر چه تعداد فالوور های شما بیشتر باشد، یعنی افراد بیشتری به شما و مطالب تان علاقه‌مندند. بیشتر شدن دنبال کنندگان یک صفحه در شبکه مجازی باعث می شود که مخاطبان شما گسترش پیدا کنند و به عبارت ساده تر افراد بیشتری به تماشای پست های شما بپردازند؛ این امر باعث می شود حساب کاربری شما یکی از مهم ترین آیتم ها برای تبلیغات را داشته باشد: مخاطب زیاد یا فالوور بالا.

فالوور بخریم یا خیر

دیده شدن تبلیغات در فضای مجازی که هزاران کسب و کار در سراسر دنیا و به صورت هم زمان در حال فعالیت و رقابت هستند کار دشواری به نظر می رسد، بنابراین این افراد سعی می کنند تا صفحاتی را انتخاب نمایند که بازدید بیشتری داشته باشد؛ اما آیا این تعداد بازدید می تواند منجر به یافتن مشتری بالقوه شود؟

در بسیاری از موارد دیده شده که ادمین های صفحات مجازی، اقدام به خرید فالوور می نمایند؛ این کار در ابتدا بسیار زیرکانه به نظر می رسد، اما در بلند مدت، به دلیل غیرواقعی بودن اکانت ها و اینکه واقعا کسی این اکانت ها را اداره نمی کند و متعلق به شخص خاصی نیستند، می تواند دست شما را رو کند؛ زیرا صاحبان مشاغل، تنها به دنبال بازدید بالا نیستند؛ بلکه به دنبال یافتن مشتری هایی از میان این بازدیدها بوده، و در صورتی که صفحه ی شما با وجود داشتن فالوور بالا، جذب زیادی نداشته باشد، دیگر به شما مراجعه نخواهند نمود.

خرید عضو و فالوور گرچه در کوتاه مدت می تواند باعث سودآوری شود، اما در حقیقت شما مشتری های دائمی نخواهید داشت، زیرا بازدید واقعی زمانی صورت می گیرد که جذب وجود داشته باشد؛ اگر می خواهید پیجی پربازده با جذب بالا داشته باشید که مشتری های ثابت به شما مراجعه نمایند، بهتر است از خرید فالوور های جعلی و دروغین صرف نظر کنید.

امید محبوبی

بیش از 16 سال از اولین کسب و کار اینترنتی من میگذره. روزایی که با 100 هزار تومن اون هم به صورت شراکتی! فروشگاه اینترنتی فروش فیلم و سریال رو به نام BuyIrani راه اندازی کردم. طی این سال‌ها کسب و کارهای آنلاین دیگری هم راه اندازی کردم و در استارتاپ‌های جذابی سابقه فعالیت داشتم. الان هم می‌خوام تجربیاتم رو که تنها با عشق و علاقه بدست آمد نه تحصیلات مرتبط آکادمیک در مجموعه خودم باهاتون به اشتراک بزارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا