نحوه اخذ درگاه پرداخت آنلاین

راهنمای کوتاه دریافت درگاه پرداخت اینترنتی

نحوه اخذ درگاه پرداخت آنلاین

پیشرفت های تکنولوژی و رواج پیدا کردن شبکه های مجازی، سایت ها و اپلیکیشن های خرید و فروش، روند سابق فروش محصولات و خدمات را به طور کلی تغییر داده اند. این تغییرات، به همراه سیستم بانکداری نوین، باعث شده تا شیوه های پرداخت هزینه نیز به تناسب تکنولوژی، عوض شود. حتما تاکنون در هنگام خرید های اینترنتی خود با گزینه ی پرداخت از درگاه امن مواجه شده اید؛ این درگاه ها به صورت قانونی و طی روندی در اختیار فروشندگان قرار می گیرد تا مشتریان آن ها بتوانند با خیال آسوده به پرداخت های خود بپردازند. در این نوشتار به بیان نحوه اخذ درگاه پرداخت آنلاین برای سایت های خرید و فروش پرداخته ایم.

دوران کرونا و نحوه خرید و فروش

با همه گیری ویروس کووید 19 و آغاز قرنطینه های اجباری و گسترده در سراسر دنیا، بسیاری از مردم به خرید های آنلاین و غیر حضوری روی آوردند و بازار اینگونه خرید و فروش ها بسیار رونق گرفت. از طرفی، این سایت ها و اپلیکیشن ها، نیاز به درگاه پرداخت آنلاینی معتبر و امن دارند که مشتریان به راحتی و با آرامش خاطر بتوانند خرید خود را انجام داده و هزینه های مربوط به خرید خود را به حساب بانکی طرف مقابل انتقال دهند.

نحوه اخذ درگاه پرداخت آنلاین

درگاه های پرداخت آنلاین

درگاه های پرداخت اینترنتی به دو گروه واسطه و مستقیم تقسیم می شوند. برای اخذ درگاه پرداخت آنلاین مستقیم شما باید روند اداری دو الی سه ماهه ای را طی کنید که گرچه بدون کارمزد است. اما روند پیچیده آن برای کسب و کارهای کوچک پیشنهاد نمی گردد. این نوع درگاه ها بیشتر مناسب کسب و کار های بزرگی است که دارای گردش مالی بالایی می باشند. برای اخذ درگاه پرداخت مستقیم شما حتما باید دارای نماد اعتماد الکترونیکی، مجوز شغلی معتبر حقوقی و حقیقی مرتبط، کد رهگیری ثبت نام مالیاتی، دارای نماد اعتماد از وزارت صمت و شناسه ملی و دارای وب سایت آماده جهت فروش اینترنتی باشید. از معایب این نوع درگاه ها نیز به می توان به عدم پشتیبانی از افزونه و ماژول‌های پرداخت مورد نیاز برای سایت اشاره نمود.

نحوه اخذ درگاه آنلاین

درگاه های واسطه نوع دوم درگاه های پرداخت آنلاین می باشند. این درگاه ها روند پیچیده درگاه های مستقیم را ندارند و تنها با ورود به سایت پرداخت یار مورد نظر و با پر نمودن فرم ثبت نام و ارسال اسکن کارت ملی و شناسنامه، منتظر احراز هویت بمانید. این احراز هویت در مدت کوتاهی انجام خواهد شد و درگاه پرداخت اینترنتی بر روی سایت شما راه اندازی می گردد. این درگاه ها دارای پشتیبانی هستند و کمتر از 24 ساعت راه اندازی می شوند و تمامی سرویس های مورد نیاز را به صورت یکپارچه به شما ارائه می دهند. همچنین شما می توانید در زمان دلخواه به تسویه حساب بپردازید.

به غیر از تمامی مواردی که در بالا ذکر شد، داشتن یه درگاه پرداخت آنلاین، بسیار بهتر از ارائه شماره کارت شخصی برای پرداخت هزینه می باشد. زیرا این موارد نیاز به به اعتمادسازی در مشتریان داشته و برای این اعتمادسازی پیشنهاد می شود که از درگاه های پرداخت آنلاین استفاده کنید.

امید محبوبی

بیش از 16 سال از اولین کسب و کار اینترنتی من میگذره. روزایی که با 100 هزار تومن اون هم به صورت شراکتی! فروشگاه اینترنتی فروش فیلم و سریال رو به نام BuyIrani راه اندازی کردم. طی این سال‌ها کسب و کارهای آنلاین دیگری هم راه اندازی کردم و در استارتاپ‌های جذابی سابقه فعالیت داشتم. الان هم می‌خوام تجربیاتم رو که تنها با عشق و علاقه بدست آمد نه تحصیلات مرتبط آکادمیک در مجموعه خودم باهاتون به اشتراک بزارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا