چهار نرم افزار رایگان برای وبینار

شاید مهم ترین و عجیب ترین اتفاق قرن 21، همه گیری بیماری کرونا بود. بیماری که بیش از یک سال هرگونه اجتماع و جمع هایی را ممنوع کرده بود.

چهار نرم افزار رایگان برای وبینار

شاید مهم ترین و عجیب ترین اتفاق قرن 21، همه گیری بیماری کرونا بود. بیماری که بیش از یک سال هرگونه اجتماع و جمع هایی را ممنوع کرده بود. به همین دلیل افراد مجبور بودند به کمک اینترنت کارهای مختلف خود را انجام دهند. یکی از این موارد، کلاس ها و سمینارهایی بود که باید به صورت آنلاین برگزار می شد. البته برگزاری سمینارهای آنلاین یا وبینار، فقط مربوط به دوران کرونا نبوده و قبل از آن برای برگزاری جلسات یا سمینارهای کاری که افراد در نقاط مختلف دنیا بودند نیز از وبینار استفاده می شد. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی چهار نرم افزار رایگان برای وبینار بپردازیم.

برگزاری مناسب و بدون مشکل وبینار، به چند شرط نیاز دارد. بی شک انتخاب برنامه مناسب برای برگزاری جلسه بسیار حائز اهمیت است. هر برنامه ای فضای خاص و عملکرد مخصوص به خود را دارد. البته عملکرد کلی این نرم افزارها به یک شکل بوده و به افراد اجازه می دهند تا به صورت ویدیویی یا صوتی با افراد دیگر وبینار برگزار کنند.

4 نرم افزار برتر و رایگان برای وبینار

  1. Go To Webinar

نرم افزار Go to Webinar از نرم افزارهای رایگان در زمینه برگزار کلاس ها و وبینارها می باشد. شما به کمک این نرم افزار می توانید به راحتی با کاربران و افراد شرکت کننده ارتباط برقرار کنید. این نرم افزار برای ارتباط کاربران وبسایت وردپرسی وردپرسی جز مناسب ترین نرم افزارها می باشد. خصوصیاتی که باعث تمایز Go To Webinar نسبت به نرم افزارهای دیگر می شود، مواردی از قبیل گزارش زنده، برگزاری جلسات پرسش و پاسخ و ایجاد نظرسنجی است. علاوه بر این موارد شما می توانید جزئیات تحلیلی را در این نرم افزار بررسی کنید.

  1. Webinars OnAir

از دیگر سیستم ها و نرم افزارهای برگزاری وبینار، می توان به Webinars OnAir اشاره کرد. اگر تابحال با نرم افزار Google hangouts کار کرده باشید، متوجه می شوید که فضا و ویژگی های مشترکی با این نرم افزار دارند. از قابلیت هایی که باعث تمایز این نرم افزار نسبت به اپلیکیشن های دیگر می شود، پیشنهاد لحظه ای محصولات و دوره هاست. شما می توانید در هنگام برگزاری وبینار، محصولات خود را به افراد شرکت کننده پیشنهاد کنید.

چهار نرم افزار رایگان برای وبینار

  1. Adobe Connect

اگر به سیستم های برگزاری کلاس های آنلاین توجه کنید، متوجه می شوید که 90 درصد آن ها از Adobe Connect استفاده کردند. پشتیبانی از قابلیت های بی نظیر، پرزنت کردن افراد و اتصال میکروفون افراد شرکت کنند و مشارکت همه جانبه افراد باعث شده تا این نرم افزار به عنوان یکی از محبوب ترین نرم افزارهای رایگان برای برگزاری وبینار به حساب بیاید.

  1. Big Blue Button

از دیگر فضاهای برگزاری رایگان وبینار و کلاس های آنلاین می توان به Blue Big Button اشاره کرد. این نرم افزار هر نیازی که افراد برای برگزاری یک کلاس یا وبینار آنلاین نیاز دارید را در اختیارتان می گذارد. از مهم ترین ویژگی های آن می توان به ضبط کردن جلسات، به اشتراک گذاری وبکم یا میکروفون، چت باکس برای نوشتن متن و مواردی از این قبیل اشاره کرد.

این چهار مورد از مهم ترین اپلیکیشن های رایگان برای برگزاری کلاس انلاین و وبینار می باشند؛ البته مواردی دیگری نیز مانند Zoom وجود دارند اگرچه کیفیت بالایی در برگزاری وبینار تضمین می کنند، اما همیشه رایگان نیستند.

امید محبوبی

بیش از 16 سال از اولین کسب و کار اینترنتی من میگذره. روزایی که با 100 هزار تومن اون هم به صورت شراکتی! فروشگاه اینترنتی فروش فیلم و سریال رو به نام BuyIrani راه اندازی کردم. طی این سال‌ها کسب و کارهای آنلاین دیگری هم راه اندازی کردم و در استارتاپ‌های جذابی سابقه فعالیت داشتم. الان هم می‌خوام تجربیاتم رو که تنها با عشق و علاقه بدست آمد نه تحصیلات مرتبط آکادمیک در مجموعه خودم باهاتون به اشتراک بزارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا