چگونه یک رپورتاژ خوب بنویسیم

در دنیای پررقابت امروز، در حالی که بسیاری از برندهای کوچک و بزرگ به صورت لحظه ای در حالت رصد یکدیگر و رقابت های تنگانگ می باشند. شیوه های تبلیغاتی بسیار متنوع و زیادی وجود دارند که تاثیرات زیادی را بر روی سودآوری های شرکت های بزرگ می گذارند

چگونه یک رپورتاژ خوب بنویسیم؟

در دنیای پررقابت امروز، در حالی که بسیاری از برندهای کوچک و بزرگ به صورت لحظه ای در حالت رصد یکدیگر و رقابت های تنگانگ می باشند. شیوه های تبلیغاتی بسیار متنوع و زیادی وجود دارند که تاثیرات زیادی را بر روی سودآوری های شرکت های بزرگ می گذارند. امروزه، به دلیل محبوبیت بسیار زیاد شبکه های اجتماعی و با توجه به زمان زیادی که افراد در سراسر جهان به صورت روزانه در این شبکه های اجتماعی صرف می کنند، به نظر می رسد که بهترین مکان برای ارائه ی تبلیغات، همین شبکه های اجتماعی و یا محیط های اینترنتی و مجازی باشد. در ادامه به بررسی این سوال که چگونه یک رپورتاژ خوب بنویسیم ؟ می پردازیم.

ورود اینرنت؛ تغییر سبک زندگی

از زمان فراگیر شدن اینترنت اکنون بیش از 20 سال می گذرد. ورود اینترنت به زندگی های روزانه ی ما، چهره ی جهان را بسیار تغییر داده است. اینترنت باعث شده که حتی شیوه های خرید و فروش و تبلیغات نیز دچار تغییرات بسیاری شوند. همگام با این تغییرات، شرکت های بزرگ جهانی و به طور کلی تمامی کسب و کارهایی که به دنبال اثبات جایگاه خود می باشند، روز به روز به دنبال ارتقای کیفیت و میزان تاثیر گذاری شیوه های تبلیغاتی خود می باشند. امروزه، یکی از بهترین روش های تبلیغات، نوشتن یک رپورتاژ خبری خوب و قوی است.

چگونه یک رپورتاژ خوب بنویسیم

رپورتاژ چیست؟

رپورتاژ به متن خبری که در راستای معرفی محصول، خدمات، شرکت و یا گروهی می باشد، گفته می شود. این متن ها، به صورت هدفمند در انظار افرادی که در حال جستجو در فضای وب هستند قرار می گیرد و به نوعی، آگاهی افراد را نسبت به برند شما بالا می برد. اما چه ویژگی هایی باعث شده که این نوع تبلیغات بسیار محبوب شود و مورد استفاده ی طیف وسیعی از صاحبان کسب و کار باشد؟

رپورتاژ مناسب و نحوه نوشتن آن

یکی از مهم ترین ویژگی های این نوع تبلیغات، هزینه به صرفه در این روش می باشد. اگر متن رپورتاژ شما، قوی و توسط افراد متخصص در این کار نوشته شده باشد، می تواند مخاطبان بسیاری را جذب نماید. همین موضوع باعث تداوم تبلیغات رپورتاژی شما می گردد. اگر تعداد جذب رپورتاژ شما بالا باشد، رسانه های پر مخاطب آن را بیشتر منتشر خواهند کرد.

تهیه یک رپورتاژ مناسب با جذب بالا، نیازمند توجه به چند فاکتور مهم می باشد. مهم ترین فاکتور در این زمینه، استفاده از تیتر جذاب و المان های بصری مناسب می باشد؛ چیزی که در نگاه اول مخاطب را به خود جذب کند. وقتی این جذب اولیه انجام شد، مخاطب شما به متنی که برای رپورتاژ خود استفاده کرده اید، دقت می کند. این متن باید ساختارها و اصول اولیه تبلیغات را رعایت کرده باشد و به هیچ عنوان کپی از تبلیغات یا سایت های دیگر نباشد. سپس باید متن رپورتاژ شما احساس نیاز را در خواننده ایجاد کند. آنگاه می توانید بیان کنید که محصول یا خدمات شما چه نیازهایی از مخاطبانتان را برطرف خواهد کرد.

با توجه به موضوع رپورتاژتان، حتما باید لحن و ادبیات مناسبی برای آن به کار ببرید. متن شما باید ساده و قابل فهم برای عموم مردم باشد و اصول نگارشی در آن به خوبی رعایت شده باشد. تمامی این عوامل، اگر به درستی مدنظر قرار گیرند و اعمال شوند، باعث نوشتن یک رپورتاژ خوب برای کسب و کار شما خواهند شد.

امید محبوبی

بیش از 16 سال از اولین کسب و کار اینترنتی من میگذره. روزایی که با 100 هزار تومن اون هم به صورت شراکتی! فروشگاه اینترنتی فروش فیلم و سریال رو به نام BuyIrani راه اندازی کردم. طی این سال‌ها کسب و کارهای آنلاین دیگری هم راه اندازی کردم و در استارتاپ‌های جذابی سابقه فعالیت داشتم. الان هم می‌خوام تجربیاتم رو که تنها با عشق و علاقه بدست آمد نه تحصیلات مرتبط آکادمیک در مجموعه خودم باهاتون به اشتراک بزارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا