5 سرویس برتر کوتاه کننده لینک

شاید تا به حال نامی از سرویس های کوتاه کننده ی لینک شنیده باشید؛ این سرویس ها همان طور که از نام شان پیداست به کوتاه کردن لینک های طولانی می پردازند

5 سرویس برتر کوتاه کننده لینک

شاید تا به حال نامی از سرویس های کوتاه کننده ی لینک شنیده باشید؛ این سرویس ها همان طور که از نام شان پیداست به کوتاه کردن لینک های طولانی می پردازند؛ اما این موضوع همیشه دلیل اصلی استفاده کنندگان این سرویس ها نیست. دلایلی زیادی از قبیل محدودیت کاراکتر در بعضی از شبکه های اجتماعی، کوتاه کردن لینک برای عدم نمایش لینک اصلی و آمارگیری از این که چند نفر بر روی لینک شما کلیک کرده اند از دلایل رایجی است که استفاده کنندگان این سرویس ها دارند. به طور مثال در شبکه اجتماعی توییتر که هر توییت شامل تعداد مشخصی کاراکتر می باشد؛ شما نمی توانید از لینک های خیلی طولانی استفاده نمایید زیرا در این صورت دیگر امکان ارسال آن توییت برای شما وجود ندارد.

سرویس های بسیاری برای کوتاه کردن لینک ها وجود دارند؛ در این نوشتار به معرفی 5 سرویس برتر کوتاه کننده لینک می پردازیم. گرچه سایت ها و سرویس های بسیاری برای کوتاه نمودن لینک ها وجود دارند، در این نوشتار سعی شد تا به بهترینِ آن ها در این زمینه به طور کوتاه و مختصر پرداخته شود.

  • ly

اولین رتبه ی این لیست قطعا به سایت bit.ly تعلق می گیرد؛ سایتی محبوب و راحت در استفاده است که بیشتر ایرانیان از آن استفاده می نمایند. امکاناتی از قبیل شخصی سازی لینک ها و آمارگیری کلیک های روی لینک ها از دلایل محبوبیت این سایت می باشد. پیشتر، امکان درآمدزایی در این سایت نیز وجود داشته که در حال حاضر این ویژگی حذف شده است.

5 سرویس برتر کوتاه کننده لینک

  • ly

سایت cutt.ly در رتبه ی دوم این لیست جای میگیرد. سایتی نیرومند و محبوب که دارای امکانات فراوانی از قبیل مدیریت لیک های کوتاه شده و آمارگیری از آن ها به تفکیک کشور و آی‌پی مرورگر اشخاصی که بر روی این لینک ها کلیک کرده اند می باشد. برای استفاده از این سایت باید دارای حساب کاربری در این سایت باشید.

  • gd

یکی از قدیمی ترین و مورد اعتماد ترین سایت های کوتاه کننده ی لینک، سایت is.gd می باشد. اکثر کاربران این سایت چینی هستند. این سایت قابلیت ارائه Qr Code را دارا می باشد که به شما امکان باز شدن لینک در گوشی را می دهد. سایر ویژگی های ذکر شده برای دو سایت قبلی در این سایت نیز وجود دارد.

  • io

سایت زایا، سایتی جدید برای کوتاه کردن لینک می باشد و نسبت به سایت های عنوان شده، دارای امکانات بیشتری است. به طور مثال توسط این سایت شما می توانید لینک های خود را به صورت شخصی سازی شده بر روی سایت تان قرار دهید. همچنین این سایت دارای یک ربات تلگرام کوتاه کننده ی لینک نیز می باشد.

  • b2n

پنجمین جایگاه در این لیست متعلق به b2n می باشد که سایتی ایرانی است و از برترین سرویس های کوتاه لینک فارسی به شمار می رود. با استفاده از این سایت، پس از آن که لینک مورد نظرتان را کوتاه کردید، به طور هم زمان QR Code آن لینک هم در اختیار شما قرار می گیرد تا بتوانید در گوشی موبایل هم از آن استفاده نمایید.

امید محبوبی

بیش از 16 سال از اولین کسب و کار اینترنتی من میگذره. روزایی که با 100 هزار تومن اون هم به صورت شراکتی! فروشگاه اینترنتی فروش فیلم و سریال رو به نام BuyIrani راه اندازی کردم. طی این سال‌ها کسب و کارهای آنلاین دیگری هم راه اندازی کردم و در استارتاپ‌های جذابی سابقه فعالیت داشتم. الان هم می‌خوام تجربیاتم رو که تنها با عشق و علاقه بدست آمد نه تحصیلات مرتبط آکادمیک در مجموعه خودم باهاتون به اشتراک بزارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا