7 سوالی که قبل از خرید هاست باید از خودتان بپرسید

بایدها و نبایدهای یک سرویس میزبانی وب سایت خوب

در دو سال گذشته، کسب‌وکارها به‌سوی حضور دیجیتالی قابل توجه‌تری در حال تغییر هستند. در حالی که برخی ممکن است بازارهای آنلاین یا رسانه های اجتماعی را انتخاب کنند، صاحبان مشاغل آینده نگر به دنبال ایجاد ویژگی های فضای مجازی خود هستند.

یکی از حیاتی ترین بخش های این زیرساخت، سرویس میزبانی وب سایت است.

میزبانی وب چیست؟

میزبانی وب سرویسی است که به وب سایت شما اجازه می دهد تا به صورت آنلاین منتشر شود و در اینترنت قابل دسترسی باشد. هنگام خرید یک برنامه میزبانی وب، یک فضای میزبانی را در سرور(های) ارائه دهنده میزبانی وب اجاره می کنید. اینجا جایی است که تمام صفحات، فایل ها، رسانه ها و داده های وب سایت شما ذخیره می شود.

ارائه دهندگان میزبانی وب خدمات میزبانی مربوطه را به شما ارائه می دهند. آنها زیرساخت ها، فناوری ها و منابع مناسب را ایجاد و نگهداری می کنند تا از عملکرد ایمن مداوم و عملکرد بالای وب سایت شما اطمینان حاصل کنند.

کاربران آدرس وب سایت شما (نام دامنه) را در مرورگر خود کلید می زنند. سرور میزبان صفحات وب شما را به آنها تحویل می دهد.

آیا دریافت میزبانی وب با کیفیت مهم است؟

همانطور که می خواهید در یک خانه با کیفیت زندگی کنید، همین امر در مورد وب سایت شما نیز صدق می کند. کیفیت راه حل میزبانی وب و ارائه دهنده میزبانی وب تا حد زیادی کیفیت وب سایت شما را تعیین می کند.

هزینه جهانی خاموشی سرور ساعتی در سال 2017 توسط صنعت (منبع: Statista)
هزینه جهانی خاموشی سرور ساعتی در سال 2017 توسط صنعت (منبع: Statista )

اگر خواهان موفقیت در کسب و کار خود هستید، وب سایت شما باید بدون خرابی راه اندازی و راه اندازی شود. تصور کنید زمانی که وب سایت شما برای چندین ساعت از کار افتاده باشد چه ضررهایی متحمل خواهید شد. نه تنها درآمد خود را از دست خواهید داد، بلکه نام تجاری و شهرت شما نیز سقوط خواهد کرد.

به این ترتیب، شما باید به دنبال یک میزبان وب با کیفیت باشید که راه حل های میزبانی وب با کیفیت، با آپتایم بالای 99.99٪ ارائه می دهد. شما دوست دارید وب سایت شما 24 ساعته در دسترس مشتریان شما باشد.

شعله ور شدن سرعت

اگر وب‌سایت شما کند است، می‌توانید با قیمت پایین خود شرط‌بندی کنید که مخاطبان شما منتظر نمانند و تقریباً بلافاصله آن را ترک کنند. به این ترتیب نرخ پرش شما بالا می رود، که یک “نه نه” بزرگ است. وب سایت هایی با عملکرد پایین و سرعت بارگذاری آهسته عواملی عالی هستند که مشتریان بالقوه شما را به جای دیگری هدایت می کنند.

به این ترتیب، شما می خواهید به دنبال میزبانی وب با کیفیت باشید تا از عملکرد عالی با سرعت فوق العاده لذت ببرید. این روشی موثر برای بهبود درجه رنگ‌های پر محتوا ، بهینه‌سازی امتیاز لایت‌هاوس ، ارتقای رتبه‌بندی بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) و کسب درآمد بیشتر برای کسب‌وکارتان است.

امنیت بالا

اگر وب سایت شما هک شود، می تواند یک واکنش زنجیره ای فاجعه آمیز ایجاد کند که باعث آسیب بزرگ شود. مخاطبان شما ترسیده و به ندرت برمی گردند. ننگ وب سایت برند شما که مملو از ویروس ها، برنامه های مخرب یا هک شده است شما را دنبال می کند. کسب و کار شما شکست خواهد خورد.

به این ترتیب، میزبان‌های وب باکیفیتی را درگیر کنید که اقدامات و سیاست‌های امنیتی مربوطه را تضمین می‌کنند.

اسکن نرم افزارهای مخرب منظم، استقرار پلاگین های امنیتی، به روز رسانی های منظم، از جمله موارد دیگر، باید انجام شود. ممیزی های امنیتی به شما اطمینان می دهند که میزبان وب شما همان کاری را که آنها می گویند انجام می دهد.

7 سوالی که باید قبل از انتخاب میزبانی وب بپرسید

برای کمک به شما در سفر خود برای شناسایی بهترین میزبانی وب برای شما، در اینجا سوالاتی وجود دارد که شما را راهنمایی می کند.

1. انواع برنامه میزبانی وب چیست؟

برنامه های میزبانی وب اغلب دارای ویژگی های همپوشانی هستند (منبع تصویر: Namecheap)
برنامه های میزبانی وب اغلب دارای ویژگی های همپوشانی هستند (منبع تصویر: Namecheap )

چندین طرح میزبانی وب در بازار موجود است. هر طرح برای اهداف مختلف با قیمت های مختلف مناسب است . به این ترتیب، درک این برنامه های میزبانی وب اولین گام برای کمک به شما برای ایجاد یک برنامه مناسب برای شما است. در اینجا محبوب‌ترین انواع میزبانی وب وجود دارد:

هاست اشتراکی

هاست اشتراکی ارزانترین و محبوب ترین هاست موجود است. وب سایت شما فضای موجود در همان سرور را با سایر وب سایت ها به اشتراک می گذارد. منابعی مانند CPU، درایوهای ذخیره سازی، حافظه و پهنای باند در بین این وب سایت ها به اشتراک گذاشته می شوند و هزینه ها را پایین نگه می دارند.

به این ترتیب، اگر در حال راه اندازی هستید یا وب سایت شما ساده است، انتظار ترافیک متوسطی دارید، میزبانی مشترک می تواند دوست شما باشد. همچنین، نصب میزبانی مشترک به حداقل مجموعه مهارت های فنی نیاز دارد. از این رو، این برای میزبانی وب سایت سطح ابتدایی عالی است.

معایب:

با این حال، از آنجایی که شما منابع را با دیگران به اشتراک می گذارید، عملکرد وب سایت شما به نیازهای وب سایت های دیگر بستگی دارد. همچنین، اگر وب سایت دیگری با نقض امنیتی مواجه شود، وب سایت شما می تواند تحت تأثیر قرار گیرد. بنابراین، شما باید به دنبال یک میزبان وب مورد اعتماد و معتبر باشید.

بهترین مناسب برای:

 • وب سایت های ساده
 • وبلاگ های شخصی
 • کسب و کارهای کوچکی که انتظار کمتر از 20000 بازدید در ماه دارند.

میزبانی سرورهای خصوصی مجازی (VPS).

در میزبانی VPS، شما همچنان همان سرور را با دیگران به اشتراک می گذارید، اما فضای اختصاص داده شده ای خواهید داشت که از وب سایت های دیگر جدا شده است. این امکان پذیر است زیرا یک میزبان VPS یک سرور را به چندین سرور مجازی تجزیه می کند. به این ترتیب، با مجموعه منابع اختصاص داده شده به وب سایت خود، مقدار فضای مجازی پارتیشن بندی شده را دریافت می کنید.

شما در نهایت یک “سرور اختصاصی” برای خود دریافت می کنید، حتی اگر برای کل سرور پولی پرداخت نکنید. به این ترتیب هزینه ها پایین نگه داشته می شوند. همچنین، شما برای باج گیری توسط نیازهای وب سایت های دیگر بازداشت نخواهید شد.

معایب:

از آنجایی که منابع اختصاص داده شده اضافه شده است، وب سایت شما ممکن است نتواند با افزایش ناگهانی ترافیک با میزبانی VPS مقابله کند.

بهترین مناسب برای:

 • کسب و کارهایی که از هاست اشتراکی پیشی گرفته اند
 • تجارت الکترونیکی کوچک تا متوسط ​​با نیاز به مقیاس در آینده
 • وب سایت هایی که نیاز به کنترل سرور بیشتری با بودجه دارند

هاست اختصاصی

گران ترین نوع هاست، میزبانی اختصاصی، به شما امکان کنترل کل سروری را می دهد که وب سایت شما در آن قرار دارد. وب سایت شما تنها سایتی است که در آنجا وجود دارد. شما به منابع زیادی دسترسی خواهید داشت. به این ترتیب، وب سایت شما از آپتایم بالا، قابلیت اطمینان بالا و سرعت فوق العاده برخوردار خواهد شد. هاست اختصاصی هاست پریمیوم است.

معایب:

از آنجایی که شما تمام امتیازات را با میزبانی دریافت می کنید، طبیعی است که از شما انتظار می رود بیشتر هزینه کنید. به طور کلی، هنگام مدیریت هاست اختصاصی، باید از فناوری آگاه باشید.

بهترین مناسب برای:

 • مشاغلی که نیاز به کنترل مطلق و حداکثر عملکرد دارند
 • وب سایت های سازمانی که انتظار ترافیک بسیار بالایی دارند – بیش از 100000 بازدید در ماه
 • وب سایت هایی که نیاز به امنیت کامل دارند

هاست ابری

میزبانی ابری اغلب به عنوان قدرتمندتر از میزبانی مشترک تبلیغ می شود (منبع تصویر: Hostgator)
هاست ابری اغلب به عنوان قدرتمندتر از میزبانی مشترک تبلیغ می شود (منبع تصویر: Hostgator )

هاست ابری گروهی از سرورهای متصل (ابر) است که میزبان وب سایت شما و سایر وب سایت ها هستند. اگر وب سایت شما با افزایش ترافیک مواجه شود، سایر سرورها برای ارائه پشتیبانی اضافی وارد عمل می شوند. به این ترتیب، از طریق این زیرساخت ابری می‌توانید منابع بیشتری را بر حسب تقاضا دریافت کنید. مقیاس بندی یک وب سایت در هاست ابری آسان است.

از آنجایی که قیمت هاست ابری کاهش یافته است و شما در حین حرکت هزینه می پردازید، بسیاری هاست ابری را جایگزین بهتری برای VPS می دانند.

معایب:

هنگام مدیریت سرورهای ابری، دانش فنی لازم است.

بهترین مناسب برای:

 • مشاغل با کاربران در سراسر جهان (وب سایت شما در مکان های مختلف ذخیره می شود تا سرعت بارگذاری سریعتر تسهیل شود)
 • وب سایت های متوسط ​​تا بزرگ
 • وب سایت هایی که انتظار بازدید بیش از 50000 صفحه در ماه را دارند

2. نیازها و بودجه وب سایت شما چیست؟

قبل از ورود به هر طرح میزبانی وب، باید اهداف تجاری و برنامه های بازاریابی شرکت خود را شناسایی کنید. از اینجا می توانید نیازهای فعلی و آینده وب سایت خود را فرموله کنید. همچنین بودجه اختصاص داده شده خود را مشخص کنید.

اگر وبلاگ نویس هستید و بودجه کمی دارید، می توانید میزبانی مشترک را در نظر بگیرید. با این حال، میزبانی VPS عدالت فروشگاه تجارت الکترونیک شما را انجام می دهد. و اگر در تجارت مالی هستید و عملیاتی را اجرا می کنید که به منابع فشرده نیاز دارد، به دنبال میزبانی اختصاصی باشید.

3. هزینه تمدید چیست؟

هنگامی که مدل قیمت گذاری هر ارائه دهنده میزبانی وب را عمیق تر کنید، متوجه خواهید شد که آنها شما را با قیمت گذاری جذاب برای ثبت نام های جدید جذب می کنند. با این حال، این معمولاً فقط برای کسانی است که مایل به ثبت نام برای قراردادهای طولانی تر هستند. پس از انقضای آن، قیمت ها به طور قابل توجهی برای تجدید افزایش می یابد.

مطمئن شوید که نرخ های تمدید را به عنوان بخشی از برنامه های کسب و کار بلندمدت خود در نظر گرفته اید. افزایش قیمت ها احتمالاً بر بودجه شما برای خدمات دیجیتال تأثیر می گذارد.

4. ویژگی های امنیتی چیست؟

هزینه های جهانی امنیت سایبری 2017-2021 (کووید-19 تعدیل شده) (منبع: Statista)
هزینه های جهانی امنیت سایبری 2017-2021 (کووید-19 تعدیل شده) (منبع: Statista )

به خصوص در چنین زمان های همه گیر، کارفرمایان برای کار از خانه برای کارمندان خود تلاش می کنند. امنیت به خط مقدم هر شرکت تبدیل می شود. در حالی که این امر برای شرکت‌ها و شرکت‌ها صدق می‌کند، اما برای مشاغل کوچکتر نیز بسیار مهم است. اگر می خواهید کسب و کار شما شکوفا شود، مشتریان شما باید این اطمینان را داشته باشند که ایمن هستند. آنها به شما اعتماد خواهند کرد

با این حال، هنگامی که این اعتماد شکسته شود، این روند غیرقابل برگشت می شود. از این رو، اصل این سؤال است. ویژگی های امنیتی برنامه های میزبانی وب و سیاست های امنیتی میزبان وب را به دقت بررسی کنید. مطمئن شوید که رمزگذاری ۲۵۶ بیتی حداقل موجود است و اگر وب‌سایت شما پرداخت‌های کارت اعتباری را می‌پذیرد، ببینید آیا امنیت لایه انتقال (TLS) نسخه ۱.۱ یا بهتر را ارائه می‌دهد. رمزگذاری برتر نسبت به لایه سوکت امن (SSL).

در نهایت، به برنامه تعمیر و نگهداری ارائه شده نگاه کنید. هر چند وقت یک‌بار برای بدافزار/ویروس‌ها اسکن می‌کنند، هر چند وقت یک‌بار نرم‌افزار به‌روزرسانی می‌شود، هر چند وقت یکبار افزونه‌ها وصله می‌شوند ، چند بار نسخه‌های پشتیبان اجرا می‌شوند و موارد دیگر.

5. آیا پشتیبانی در دسترس است؟

آنهایی که از فناوری آگاه هستند ممکن است فکر کنند که نیازی به پشتیبانی از میزبان وب ندارند. شما نمی توانید از حقیقت دورتر باشید. شما همیشه نمی توانید ماهیت دقیق موضوع یا زمانی که ممکن است با یک موقعیت اضطراری مواجه شوید را بدانید. به این ترتیب، به حالت‌های پشتیبانی (چت زنده، ایمیل، تلفن، سیستم بلیط) و توافق‌نامه سطح سرویس (SLA) توجه کنید.

مطمئن شوید که تیم پشتیبانی میزبان وب حداقل 24 ساعت هفته در دسترس شما باشد. اگر در آن سوی جهان هستید، بهتر است پشتیبانی 365/24/7 داشته باشید. وبلاگ ها، پایگاه دانش، انجمن ها، و دیگران را بررسی کنید. شما هرگز نمی دانید چه زمانی اینها به کار می آیند.

آخرین اما نه کم‌اهمیت، میانگین زمان پاسخ‌دهی آنها را با مطالعه بررسی‌های معتبر بررسی کنید. شما می توانید تمام پشتیبانی های فانتزی که به شما وعده داده شده است داشته باشید، اما اگر راه حل های فوری و مفیدی ارائه نشود، بی فایده هستند.

6. آیا ویژگی های اضافی در دسترس است؟

جوایزی مانند گواهی SSL، نام دامنه، VPN، ضد بدافزار و موارد دیگر مطمئناً می‌توانند ترازو را بالا ببرند. اگر میزبان وب دارای یک سازنده وب سایت شایسته است که می تواند به سرعت بخشیدن به سایت وردپرس شما کمک کند، این می تواند برگ برنده ای باشد که معامله را برای صاحبان سایت وردپرسی مهر و موم می کند.

و اگر در حال راه‌اندازی یک فروشگاه تجارت الکترونیک هستید، باید مطمئن شوید که برنامه میزبانی وب تمام ویژگی‌های مورد نیاز شما را دارد – سبد خرید، ماشین حساب حمل و نقل، پردازشگر پرداخت و موارد دیگر.

7. برنامه پشتیبان گیری چیست؟

بسیاری تمایل دارند که نیاز به تهیه نسخه پشتیبان به طور منظم را نادیده بگیرند. شما نمی توانید از این صرف نظر کنید پشتیبان گیری برای هر صاحب وب سایتی ضروری است. شما هرگز نمی دانید چه و چه زمانی فاجعه در انتظار شماست. هنگامی که آنها رخ می دهند، شما شدیداً به آخرین نسخه پشتیبان برای بازیابی وب سایت خود در کمترین زمان نیاز خواهید داشت.

به این ترتیب، پشتیبان‌گیری‌ها باید روزانه اجرا شوند، بنابراین تمام داده‌های جدید و به‌روز ذخیره می‌شوند. بنابراین فراموش نکنید که پایگاه داده خود را نیز به روز کنید.

خلاصه

بخش مهمی از موفقیت کسب و کار دیجیتال به کیفیت میزبان وب شما بستگی دارد. بنابراین، عاقلانه است که قبل از ثبت نام برای هر برنامه میزبانی وب، بررسی دقیق لازم را انجام دهید. سوالات بالا می تواند به شما کمک کند در سفر خود به سمت انتخاب بهترین میزبانی وب که قابل اعتماد، سریع، قابل اعتماد و ایمن برای کسب و کار شما باشد، جایگاه محکمی داشته باشید.

امید محبوبی

بیش از 16 سال از اولین کسب و کار اینترنتی من میگذره. روزایی که با 100 هزار تومن اون هم به صورت شراکتی! فروشگاه اینترنتی فروش فیلم و سریال رو به نام BuyIrani راه اندازی کردم. طی این سال‌ها کسب و کارهای آنلاین دیگری هم راه اندازی کردم و در استارتاپ‌های جذابی سابقه فعالیت داشتم. الان هم می‌خوام تجربیاتم رو که تنها با عشق و علاقه بدست آمد نه تحصیلات مرتبط آکادمیک در مجموعه خودم باهاتون به اشتراک بزارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا